Kurban Bayramı Mesajı 
 
“Kurban” olgusuna tüm boyutlarıyla bakıldığında ihtiras, bencillik ve yalnızlık girdaplarına kurban düşülmesine engel olan asil bir duruş, soylu bir tavır olduğu görülmektedir. Hz. İbrahim’e verilen koçun eşsiz sembolik gücü de burada yatmaktadır. Kurban; sevilenlerin, bağlanılanların, fedakarlığın, teslimiyetin ve kendimizle hesaplaşmanın sembolüdür.
Bayram günlerini bireysel ve sosyal hayatımızın en mutlu zaman dilimleri kılan temel gerçek, insanların birbirine daha sıcak, içten, tolerans ve empati ile yaklaşmalarıdır. Ayrılık ve farklılıkların en aza indiği bu günler barış, huzur ve güven ortamı tesis eden ortak paydalarımızdır. Bu müstesna günlerimizi vesile kılarak ülke olarak birbirimize kenetlenmeli, muhtaçlara-kimsesizlere yardım elimizi uzatmalıyız.
Tüm bu özellikler nedeniyle bayramlarımızı iyilik ve güzelliklerimizin sergilenmesine, milli birlik ve bütünlüğümüzün pekişmesine, yardımlaşma, dayanışma gibi erdemlerimizin vücut bulmasına vesile kılmak durumundayız. Böylesi güzel günlerin kıymetini bilmeli, en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Babadağlı hemşehrilerimin ve mesai arkadaşlarımın Kurban Bayramını tebrik ediyor, herkes için sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum.
 
 
                                                                                                                           Nebi ÇANGA
                                                                                                                    Babadağ Kaymakamı