KAYMAKAMIMIZ HATİCE CEMRE İNCESU' NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
 
 
 
Bu dört başı mamur coğrafyamızda eşine az rastlanır bir azim ve kararlılık ile milli mücadele destanı yazılmıştır. Tarih, bir milletin kendi kaderini kendi elleriyle yazdığı böylesi bir olaya çok az sahne olmuştur. Bu mücadelenin ana lokomotifi ise milli iradedir.
 
Bu destanın neticesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Hakimiyet bila kaydü şart milletindir” veczi ile hayat bulan ve bir yönetim anlayışından daha fazlasını ifade eden cumhuriyettir.
 
Cumhuriyetin temel amacı; haklarını koruyabilen, özgüveni yüksek, vatanına ve milletine hizmet etmeyi görev addeden vatansever bireyler yetiştirmektir. Bizler, dünya haritasında nevzuhur olmuş bir millet değil nesebi ve tarihi belli kökleri derinlere uzanan şanlı bir milletiz. Bizlere düşen bu onura layık olmak, atalarımızı yad etmek, Atatürk’ ün “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.” Sözüyle hareket ederek, milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmektir.
 
Türk milleti, kendisine çizilen sınırlara ve kadere dün de boyun eğmemiş, bugün de boyun eğmeyecektir. Tarih sahnesinde hep var olmuş ve var olmaya da devam edecektir. Bu sebeple; ilim, bilim ve bedenen güçlü nesillere ihtiyaç vardır.
 
Bu duygu ve düşünceler ile sözlerime son verirken, hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal eylemiş kıymetli gazilerimizi minnet, sevgi, saygı ve şükranla anıyor, hayatta olan değerli gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                Hatice Cemre İNCESU
                                                                                                                                                                                                        Kaymakam V.